Марина ПРИЩЕПА: "Грузини вразили гостинністю"
01.05.2009 01:06
   Третє загальнокомандне місце привезла збірна України з дзюдо із Тбілісі, де проходив чемпіонат Європи. На тамтешній п’єдестал зійшли Володимир Сорока та Георгій Зантарая, а високе реноме нашого жіночого дзюдо відстояла Марина Прищепа, яка стала володаркою срібної нагороди у ваговій категорії до 78 кілограмів. Повернувшись з грузинської столиці, Марина дала інтерв’ю turnir.com.ua.       
- Марино, срібна медаль – це те, по що ви їхали до Тбілісі чи все-таки розраховували на золоту нагороду?
- Я їхала з метою завоювати медаль. Якого ґатунку – байдуже. Та тепер шкодую, що не стала чемпіонкою Європи. Після виступу порівняла свою фізичну готовність із формою опоненток і зрозуміла, що я була краще підготовлена. Тепер докоряю собі, чому у фіналі програла іспанці Естер Сан-Мігель.
- І чому?
- Іспанка перехитрила мене, змінивши тактику під час фінальної сутички. Перед тим я тричі вигравала у неї на різних турнірах і мала здолати її в Тбілісі. Та суперниця зробила хитрий тактичний хід і вирвала в мене перемогу. Унікальний випадок: вона виграла за одну секунду до кінця зустрічі. Тепер я знаю, як з нею боротися і на чемпіонаті світу, сподіваюсь, матиму перевагу.
- Чемпіонат світу відбудеться у серпні в Голландії. Увесь цей період ви зосередитеся на підготовці до нього чи випробуєте свої сили на змаганнях із самбо та сумо, в яких ви так само досягнули великих успіхів?
- Дзюдо – спорт номер один у моїй кар’єрі. Тому-то пріоритетним буде виступ у цьому виді спорту. От невдовзі поїду до Дніпропетровська, щоб продовжити тренуватися у місцевому спортивному клубі «Динамо-Сілеєр», де його керівник Тетяна Селіхова створила чудові умови для тренувань спортсменів з різних видів спорту. Ну а поміж тим у липні виступлю на Всесвітніх неолімпійських іграх, де змагатимуся у сумо.
- Чи не боїтеся, що погонитеся за трьома зайцями, і жодного не спіймаєте?
- Ні, зовсім не боюся. Навпаки, бачу одні плюси в тому, що змагаюся у трьох видах спорту. Судіть самі, я програла Олімпіаду. Після цього у дзюдо великих успіхів не зробила. Зате перемагала на турнірах із самбо та сумо. Це психологічно додало мені упевненості. До того ж, на одній стипендії прожити важко – як-не-як, але додаткові заробітки надходять. Словом, хто-зна, як я би виступила в Тбілісі, якби не самореалізувалася на турнірах із сумо та самбо.
- Як вам враження від Грузії? Привезли їхнього вина?
- Я не люблю вина, тому купила лише для того, щоб зробити подарунки друзям. А грузини нас вразили гостинністю. Вони накрили такий фуршет після турніру! Такого багато на страви стола я ще не бачила. При повному столі в Україні забирають одні страви чи перекидають їх в інші тарілки, щоб звільнити місце. А грузини додумалися ставити страви одну на одну. Виходить, на столі ми побачили такі собі чотири поверхи страв.
- Грузини на цьому фуршеті не побилися з росіянами?
- Ні, навпаки, російські та грузинські спортсмени неодноразово піднімали тост за примирення між обома народами. Ну а про наші взаємини з грузинами любо говорити. Вони нас люблять і поважають і палко підтримували наших дзюдоїстів.
 
Баннер
Баннер
    Сделать стартовой     Добавить в избранное/заладки
 

2006-2009 "Дзюдо Украины" Все права на авторские материалы принадлежат редакции. Права на перепечатанные материалы сохраняются за первоисточником.
При перепечатке авторских материалов/новостей обязательна ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на информационное агентство "Дзюдо Украины".
Редакция может не разделять мнение авторов и не несет ответственности за авторские материалы.
Сайт разработан в «Кузне Двалина» в 2009 году.