Володимир СОРОКА: "У Грузії мене вже пізнають"
01.05.2009 18:18
   Володимир Сорока став єдиним із українців, хто повернувся з чемпіонату Європи з дзюдо зі званням найсильнішого у Старому Світі. На початку нового олімпійського циклу Володимир змінив вагову категорію із 66 кг на 73 кг, і це вже принесло перші успіхи.Спочатку перемога на етапі Кубку світу у Тбілісі, тепер же титул чемпіона Європи. Щоб здолати у фіналі чемпіонату Європи суперника з Голландії, українцеві знадобилося лише 47 секунд. По поверненню з Грузії Володимир Сорока поділився своїми враженнями із turnir.com.ua.
- Володимире, на Чемпіонаті Європи ви виступали в новій для себе ваговій категорії. Перше місце – говорить саме за себе: рішення змінити "вагу" пішло тільки на користь?
- Оскільки з цього року розпочинається новий олімпійський цикл, то його я й вирішив розпочати зі зміни вагової категорії. Судіть самі, моя стабільна вага 73-75 кг, тож зганяти зайві 7-8 кілограмів до потрібних для попередньої вагової категорії 66-ти, просто втомився. Тому таке рішення визріло само собою.
- Ви вже вдруге у цьому році тріумфуєте в Тбілісі: спочатку була перемога на етапі Кубку Світу, тепер – «золото» чемпіонату Європи. Столиця Грузії стала для вас фартовим містом?
- Чесно, не знаю, чи йдеться просто про випадковість, чи, можливо, справді атмосфера Тбілісі сприяє успішним виступам. Хоча, звісно, після двох перемог у цьому місті тепер я завжди тут виступатиму з приємними відчуттями. Зрештою, коли я вперше змагався в Тбілісі під час етапу Кубку Світу, то якихось особливих емоцій не відчував, однак уже тепер, під час Чемпіонату Європи, я почувався значно впевненішим, зрештою місце і обтановка були мені знайомими.
- А якою була атмосфера змагань у Тбілісі? Мабуть, уболівальники впізнавали вас після першого грузинського тріумфу?
- Коли ми проходили до зали для розминок, то місцеві хлопці, які тут постійно займаються, справді впізнавали мене, віталися. Зрештою, коли з’являвся на килимі, то публіка схвально вітала мене: все-таки моє ім’я для них було знайомим. Ну і хлопці, які перед виходом на татамі перевіряють, чи все гаразд з кімоно, також віталися зі мною, бажали удачі. Вони запам’ятали мене саме з виступу на етапі Кубку Світу.
- Чи вдалося скуштувати страви зі знаменитої грузинської кухні?
- Звичайно. Я здобув нагороду ще другого дня змагань, тож наступного вечора, ми відвідали грузинський ресторан і скуштували їхніх смаколиків: хінкалі, люля-кебаб, місцеві салати. Звичайно, при багатстві вибору страв грузинської кухні всього не перепробуєш, та все ж наласувалися до схочу. Усе неймовірно смачне. Особливо місцеві хінкалі. Я їв цю страву і в Києві, але правду кажуть, так, як її готують в Тбілісі - смачніше не буває.
- Володимире, у фінальній сутичці вам знадобилося менше хвилини для перемоги...
- Можливо, мій суперник просто не очікував, що я діятиму так швидко і рішуче, тому сутичка й протривала не довго. Зрештою, так уже сталося, що я двічі з зустрічався з Дексом Елмонтом і двічі перемагав його. Хоча зізнаюся чесно, на фінал я справді виходив із думкою зробити все швидко і якісно. Хотілося перемогти чисто і красиво.
- Виходить, що саме фінал і не видався для вас найскладнішою сутичкою на Чемпіонаті Європи?
- Насправді кожна сутичка була важкою. І перша, і фінал. Та, мабуть, найскладнішою емоційно була боротьба у півфіналі. Дуже багато саме емоційних сил довелося викласти за вихід до головної сутички турніру. Але все вдалося, і зараз я щиро хочу подякувати всім, за чиєї допомоги мені вдалося здобути звання чемпіона Європи. У першу чергу, це мої тренери - Анатолій Калінський і Віталій Дуброва.
- Уже в серпні пройде головний турнір для дзюдоїстів – чемпіонат світу. За якою програмою готуватиметеся до світової першості?
- Насправді я ще точно не знаю, як відбуватиметься підготовка. Це вирішуватиме тренерський штаб: в яких змаганнях я виступатиму ще до Чемпіонату Світу, де і як відбуватимуться тренувальні збори. Знаю, що говорили про виїзд в Карпати та Іспанію. Але про точніший план підготовки можна буде говорити трохи пізніше.
- На чемпіонат світу ви, радше за все, їхатимете вже як один із фаворитів змагання. Не боїтеся, що від тепер суперники із зовсім іншим настроєм виходитимуть проти вас?
- Я вже в Тбілісі помітив, що опоненти дивилися на мене з певним острахом, їхнє ставлення таки змінилося до мене. Не знаю, добре це чи погано. Однак наразі це пішло мені тільки на користь.
 
Баннер
Баннер
    Сделать стартовой     Добавить в избранное/заладки
 

2006-2009 "Дзюдо Украины" Все права на авторские материалы принадлежат редакции. Права на перепечатанные материалы сохраняются за первоисточником.
При перепечатке авторских материалов/новостей обязательна ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на информационное агентство "Дзюдо Украины".
Редакция может не разделять мнение авторов и не несет ответственности за авторские материалы.
Сайт разработан в «Кузне Двалина» в 2009 году.