Сергій ДУБРОВА: "І без Гонтюка є кому перемагати"
25.08.2009 00:45
   Сьгодні рано вранці збірна України з дзюдо бере курс на Роттердам, де 26 серпня почнеться Чемпіонат Світу. Перед від’їздом до Голландії головний тренер нашої команди Сергій Дуброва дав інтерв’ю turnir.com.ua.
- Сергію Вікторовичу, ви везете на чемпіонат світу 14 дзюдоїстів. Чого від них очікуєте?
- Перед кожним спортсменом стоїть завдання завоювати медаль. Інша річ, що не всім вдасться виконати це завдання. На світовий форум їде найсильніший на данний момент склад. Через травму пропустить турнір Роман Гонтюк. Та і без нього є кому перемагати. Усі чудово розуміють, що це перший Чемпіонат Світу, що проводитиметься за новою системою. Втішних поєдинків не буде. Тому буде дуже важливо українцям потрапити до чвертьфіналу. Це завдання-мінімум кожного нашого спортсмена. А завдання-максимум – трійка призерів.
- Скільки, на вашу думку, наших дзюдоїстів вийшли на той рівень готовності, який дозволить їм стати призерами Чемпіонату Світу?
- Ні, не скажу. Це наша військова таємниця. Не можу сказати, про яку кількість медалей ми мріємо. Багато залежатиме від жеребкування.
- Минулого тижня ви оголосили остаточний склад збірної. Які саме вагові категорії найбільше потребували роздумів?
- Проблем з комплектуванням зовсім не було. Ми поставили чіткі критерії відбору на Чемпіонату Світу. Спортсмени повинні були брати призові місця на этапах Кубках Світу, а також успішно пройти тренувальний збір в Іспанії та в Німеччині. Для того, щоб уникнути вагань, тренерська рада ще після Чемпіонату Європи визначила склад, який готуватимуться до Чемпіонату Світу. Визначили також резервістів. Усі поставилися з розумінням до цього рішення.
- Невже в кожній ваговій категорії були яскраво виражені перші номери?
- Практично у всіх вагових категоріях є по два спортсмени. Та з них один все одно лідер. Для прикладу, вагова категорія до 60 кілограмів: зрозуміло, що призер Чемпіонату Європи Георгій Зантарая перший номер, а Максим Коротун – запасний. У 66 кг одразу декілька хлопців показували пристойні результати на Гран-Прі та Кубках Світу. Та за всіма результатами найсильнішим у цьому році був чемпіон країни Сергій Дребот. Його ми й готували до Чемпіонату Світу. Щось подібне у кожній ваговій категорії чоловічій та жіночій. Особливих проблем при виборі учасників у нас не було.
- Багато тренерів з різних видів спорту нарікає на неналежне фінансування, яке не дозволяє команді добре підготуватися до відповідальних стартів…
- Нарікань на фінансування ми не маємо. Нехай в останню хвилину, але всі кошти на підготовку до нас надійшли. Ми провели на високому рівні останній збір у Конча-Заспі. Отримали ми кошти й на відрядження до Роттердаму. Тож все повинно бути гаразд.
- Учасники знають, яка на них чекає фінансова винагорода у разі успішного виступу в Голландії?
- Міністерство вже давно визначило розмір преміальних, а гонорари від федерації озвучать після Чемпіонату Світу. Та я певен, що фінансовий стимул не є основним для наших спортсменів. У Роттердамі кожен постарається потрапити в еліту, щоб заробити гарний рейтинг і щоб пізніше легше було завоювати олімпійську ліцензію. А вони в цьому циклі будуть іменними. Це пам'ятає кожен.
 
Баннер
Баннер
    Сделать стартовой     Добавить в избранное/заладки
 

2006-2009 "Дзюдо Украины" Все права на авторские материалы принадлежат редакции. Права на перепечатанные материалы сохраняются за первоисточником.
При перепечатке авторских материалов/новостей обязательна ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на информационное агентство "Дзюдо Украины".
Редакция может не разделять мнение авторов и не несет ответственности за авторские материалы.
Сайт разработан в «Кузне Двалина» в 2009 году.